Ważne informacje

.

Poszukiwanie nieruchomości na Florydzie

Orientacyjne ceny uzyskać można  Cisco 810-420 na naszej stronie lub przeglądając ogłoszenia w internecie – kliknij tutaj. Ogłoszenia dostępne w internecie bywają nieaktualne i niekompletne. Często nie zawierają wysokości opłat na użytkowanie nieruchomości (czynsz). Stanowią jednak narzędzie do wstępnego wyszukania nieruchomości z pośród setek ofert, którą później dokładniej weryfikujemy.

W drugim etapie weryfikujemy oferty za pomocą bazy danych dostępnej dla amerykańskich agentów nieruchomości. W bazie posiadamy dokładne informacje co do wysokości czynszu i innych opłat związanych z daną nieruchomości, stanu prawnego nieruchomości, hipoteki, sprzedającego, itp. Dane takie udostępniamy w Polsce bezpłatnie osobom zdecydowanym na kupno nieruchomości na Florydzie. Możemy też  zlecić dodatkową ekspertyzę techniczną  examtrue exams nieruchomości, lub wykonanie dokumentacji fotograficznej.

Po wybraniu przez nabywcę jednej lub kilku interesujących go nieruchomości, następują osobiste oględziny nieruchomości, lub zakup bezpośrednio z Polski.

Oględziny nieruchomości

Zalecamy osobiste oględziny kilku wybranych wcześniej nieruchomości. Zapewniamy pomoc w uzyskaniu odpowiedniej wizy do USA, odbiór z lotniska w Tampa, transport do hotelu, transport do wybranych nieruchomości.

Na miejscu towarzyszyć Państwu będzie polskojęzyczny agent nieruchomości z licencją stanu Floryda. Wspólnie z nim nabywca może dokonać oględzin dowolnej liczby nieruchomości. Agent sprawdzi stan prawny nieruchomości, przetłumaczy dokumenty, udzieli Państwu informacji co do atrakcyjności lokalizacji, możliwości późniejszego wynajmu, itp. Agent pozostaje do Państwa dyspozycji podczas całego pobytu w USA.

Procedura kupna nieruchomości w USA

Ofertę kupna składa się osobiście lub mailowo. Do oferty załączyć należy zaświadczenie o posiadaniu środków na zakup lub promesę kredytową. Ofertę przygotowuje agent nieruchomości, wspólnie z nabywcą. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana przez sprzedającego, może on wymagać wpłaty zaliczki. W przypadku gdy sprzedającym jest bank, rozpatrzenie oferty może trwać nawet kilka tygodni. W przypadku osób prywatnych negocjacje zazwyczaj trwają kilka dni.

Po ustaleniu warunków transakcji, strony spotykają się u lokalnego notariusza w celu finalizacji transakcji (ang. closing)

Istnieje możliwość zakupu nieruchomości z terenu Polski poprzez pełnomocnika którym jest agent nieruchomości. Płatności dokonuje się przelewem bankowym.

Wysokość opłat związanych z zakupem 3000 USD niezależnie od ceny zakupu (przy zakupie za gotówkę). Kwota ta obejmuje wszystkie koszty poboczne, prowizje i opłaty, łącznie z notarialnymi. Przy kupnie na kredyt z banku amerykańskiego koszty te są wyższe i sięgają co najmniej kilku tysięcy dolarów.

Kupno na kredyt

Kredyt hipoteczny można uzyskać w banku polskim lub amerykańskim. W przypadku banków polskich zabezpieczeniem kredytu będzie musiała być inna nieruchomość, zlokalizowana w Polsce. Kwota kredytu przekazywana jest na rachunek bankowy kredytobiorcy i zakupu w USA dokonuje się płacąc przelewem z własnego rachunku. Przy większym wkładzie własnym można również uzyskać kredyt gotówkowy “na dowolny cel” – jest to najprostsza i najszybsza procedura pozwalająca skredytować brakującą cześć środków. Nie ma konieczności ustanawiania hipoteki na żadnej nieruchomości.

W przypadku banków amerykańskich zabezpieczeniem może być kupowana nieruchomość na Florydzie. Banki amerykańskie wymagają od obcokrajowców wpłaty własnej min. 30%, oraz sprawdzają zdolność kredytową. Nieruchomość traktowana jest jako dom wakacyjny (ang. Vacatiom Home). Wydanie promesy kredytowej trwa ok 2 miesięcy. Dopiero po jej uzyskaniu można składać oferty na zakup nieruchomości, a kredyt uruchamiany jest dopiero w chwili kupna w formie przelewu na konto sprzedającego.

Wynajem

Kompleksowo obsługujemy wynajem nieruchomości. Marketing, system rezerwacji, pobieranie płatności, przekazywanie kluczy, sprzątanie, odbieranie poczty, płacenie rachunków. Atrakcyjnie zlokalizowane nieruchomości znajdują najemców przez cały rok.

Huragany na Florydzie

Huragany nawiedzają głównie południową Florydę – rejon Miami. Jest to szczególnie uciążliwe jeśli nie mieszka się tam na stałe i nie ma możliwości samodzielnego zabezpieczenia domu przed nadejściem huraganu.  W rejonie południowej Florydy jest obowiązek opłaty dodatkowego ubezpieczenia nieruchomości od huraganu. Polecamy zakup nieruchomości w rejonie Zachodniej Florydy, gdzie ryzyko nadejścia huraganu jest znacznie niższe.

Wiza do USA

Do zakupu nieruchomości w USA oraz podróży tam nawet kilka razy w roku najlepsza jest wiza turystyczna. Wiza wydawana jest zazwyczaj na okres 10 lat. Fakt kupna nieruchomości w USA nie ma bezpośredniego wpływu na legalizację pobytu w USA. Szczegóły dotyczące wiz do USA dostępne są na stronie internetowej ambasady USA.

Prawo jazdy w USA

Polacy przebywający w USA na podstawie wizy turystycznej mają prawo korzystać w polskiego prawa jazdy podczas swojego pobytu. W przypadku gdy planuje się pobyt dłuższy niż 3 miesiące – należy uzyskać międzynarodowe prawo jazdy, najlepiej wydane w USA.

Zakup samochodu w USA

Na Florydzie obcokrajowiec może kupić i zarejestrować samochód. Ważne, aby adresem zamieszkania na tym dokumencie był adres na Florydzie. Samochód należy ubezpieczyć po kupnie.

Pomagamy naszym Klientom we wszelkich formalnościach w USA – wizowych, związanych z prawem jazdy, zakupem samochodu, a także legalizacją pobytu w USA, otwarciem firmy, itp.